Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.
×
Smartobchod

Vitajte v našom e-shope s kvalitnou elektronikou!

Potrebujete pomoc? Formulár | +421 949 314 400 (po-pia: 8:00-15:00). 

Nákupný košík

×
 x 

0

Kupujúcemu vzniká právo na odstúpenie od kúpnej zmluvy bez uvedenia dôvodu za podmienok upravených zákonom č. 102/2014 Z.z. o ochrane spotrebiteľa pri predaji tovaru alebo poskytovaní služieb na základe zmluvy uzavretej na diaľku alebo zmluvy uzavretej mimo prevádzkových priestorov predávajúceho a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len "Zákon o ochrane spotrebiteľa pri predaji tovaru") a to do 14 kalendárnych dní odo dňa prevzatia tovaru.

Kupujúci má právo v rámci tejto lehoty tovar rozbaliť a odskúšať obdobným spôsobom ako je obvyklé pri nákupe v klasickom „kamennom“ obchode. Odskúšať však neznamená začať tovar používať a následne ho vrátiť predávajúcemu. Tovar sa považuje za prevzatý kupujúcim okamihom, keď kupujúci alebo ním určená tretia osoba s výnimkou dopravcu prevezme všetky časti objednaného tovaru. V prípade, že sa v jednej objednávke posielajú viaceré tovary oddelene, považuje sa za prevzatie deň, kedy kupujúci prevezme posledný kus z danej objednávky.

Kupujúci je povinný zaslať tovar naspäť predávajúcemu spolu so všetkým príslušenstvom a dokumentáciou (napr. originálom faktúry, návodom a inou dokumentáciou k tovaru, ktorá mu bola doručená spolu s tovarom - odporúčame spraviť si kópiu faktúry pre vlastnú potrebu). Prosíme Vás, o zaslanie tovaru v originálnom balení, pokiaľ je to možné.

Spotrebiteľ znáša akékoľvek zníženie hodnoty tovaru, ktoré bolo spôsobené jeho používaním nad rámec potrebný pre zistenie funkčnosti a vlastností tovaru. Ak spotrebiteľ vráti poškodený alebo inak znehodnotený tovar, predávajúci je povinný takýto tovar prevziať a vrátiť spotrebiteľovi zaplatenú kúpnu cenu. Až potom môže predávajúci po spotrebiteľovi požadovať náklady na uvedenie tovaru do pôvodného stavu, teda cenu jeho opravy, vyčistenia a pod. Ak spotrebiteľ tieto náklady dobrovoľne neuhradí, predávajúci má nárok na vyžiadanie náhrady škody pred súdom.

Náklady na zaslanie tovaru na adresu predávajúceho v dôsledku odstúpenia od zmluvy zo strany kupujúceho, znáša v plnom rozsahu kupujúci.

 

V prípade, ak tovar nakupujete v súvislosti s vašou podnikateľskou činnosťou (o čom rozhoduje uvedenie IČO na nákupnom doklade), právo na odstúpenie nevzniká, nakoľko obchodný zákonník túto možnosť neumožňuje.

 

Detailnejšie informácie o podmienkach odstúpenia od zmluvy nájdete v našich obchodných a reklamačných podmienkach v Článku IX.

 

Formulár o odstúpení od zmluvy pošlite buď na našu e-mailovú adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. (bez podpisu) alebo zašlite poštou na adresu (potrebný podpis) Východná 26B, 91108 Trenčín.

 

Na odstúpenie od zmluvy môžete použiť náš formulár.

 

 

 

 

 

O spoločnosti

Smartobchod s. r. o.

IČO: 52314804, IČ DPH: SK2120982391

Východná 6968/26B, 91108 Trenčín

Tel. číslo (po-pia: 8:00-15:00): +421 949 314 400

Kontaktný formulár


TOP