Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.
×
Smartobchod

Vitajte v našom e-shope s kvalitnou elektronikou!

Potrebujete pomoc? Formulár | +421 949 314 400 (po-pia: 8:00-15:00). 

Nákupný košík

×
 x 

0

Ak uvažujete o nákupe inteligentných hodiniek, možno ste už videli obrovské množstvo dostupných možností - každá sa od seba veľmi líši. Vyberáte si hodinky od Vašej obľúbenej značky alebo si vyberáte podľa funkčnosti?

Aby to pre vás bolo ľahšie, tu je niekoľko vecí, ktoré by ste si mali uvedomiť pred zakúpením inteligentných hodiniek ...

 

Kompatibilita s telefónom

Rovnako ako u telefónov je ponuka operačných systémov obrovská. Preto je dôležité vedieť či je váš telefón s inteligentnými hodinkami kompatibilný a teda či ich môžete spolu prepojiť. Poznáme 3 operačné systémy, ktoré ponúkajú inteligentné hodinky v dnešnej dobe. V súčasnosti už je možné prepojiť inteligentné hodinky aj s odlišným OS ako má váš smartfón - teda napríklad hodinky s Android Wear systémom môžete prepojiť so smartfónom s iOS systémom. Neplatí to však vždy a preto je vhodné overiť si kompatibilitu hodiniek s vašim telefónom pred ich kúpou na internete.

 

Android Wear

Podobne ako u telefónov ide o otvorený systém, ktorý ponúka výrobcom úpravy podľa svojich predstáv. Ponuka aplikácií je široká. Hodinky s Android Wear majú síce prostredie prispôsobené okrúhlemu displeju, no je intuitívne a ovládanie funguje podobne ako práca s OS Android.

Apple WatchOS

Takto sa volá operačný systém od spoločnosti Apple. Prejavuje sa tu charakteristická črta Apple a tou je uzavretosť voči iným systémom, teda prepojenie Watch OS je obmedzené iba na telefóny výhradne od firmy Apple s iOS, ide o uzatvorený systém. Kladom je lepšia zladenosť hardvéru a softvéru hodiniek podobne ako je to aj u telefónov. 

Tizen

Posledným zástupca je operačný systém spoločnosti Samsung. Samsung taktiež ide cestou otvorenosti k ostatným systémom a ich hodinky so systémom Tizen je možné prepojiť s telefónmi so systémom Android ale aj iOS.

 

Kompatibilita s telefónom je vec, ktorú nesmiete podceniť. Pokiaľ chcete Apple Watch, tak máte zrejme telefón takisto od Applu.Dôležitá je samozrejme aj technológia prostredníctvom ktorej sú hodinky s telefónom prepojené, najčastejšie sa používa Bluetooth.

 

Kapacita batérie

Kapacita batérie je stále slabinou inteligentných hodiniek. Ak nechcete aby Vám dokonca dňa došla batéria na hodinkách, tak potom dôkladne zvážte akú kapacitu bude vaša batéria mať.

Veľa lacnejších ale aj drahších inteligentných hodiniek má v skutočnosti veľmi malú kapacitu batérie, takže ak budete počúvať hudbu, sledovať svoju kondíciu a využívať ďalšie ponúkané funkcie mali by ste sa uistiť, že máte batériu so slušnou kapacitou. Veď na to sa využívajú inteligentné hodinky, nie len na sledovanie času.
Napríklad, kapacita batérie 205 mAh je dosť nízka, zatiaľ čo batéria s kapacitou 350 mAh na niektorých inteligentných hodinkách vám vydrží približne 168 hodín v pohotovostnom režime počas pripojenia Bluetooth a 3 hodiny hovoru.

 

Funkcie

Čo požadujete od svojich hodiniek? Chcete ich používať na vybavovanie hovorov alebo vidieť notifikácie z vášho telefónu, poprípade ich potrebujete využívať pri športe? Inteligentné hodinky poskytujú množstvo funkcií medzi, ktoré patria: 

 1. Hovory a SMS
  • Volanie z hodiniek
  • Zoznam kontaktov
  • Zadávanie telefónne čísla priamo na hodinkách
  • Záznam histórie hovorov
  • Prehliadanie správ
  • História notifikácií
 2. Aktívny životný štýl
  • Nájdenie mobilného zariadenia v prípade straty
  • Monitor srdečného tepu
  • Monitor spánkovej aktivity
  • Výzva k aktivite
  • Krokomer
  • Stopky
 3. Práca a zábava
  • Budík
  • Kalendár
  • Kalkulačka
  • Záznamník
  • Siri (iba pre iOS)
  • Vzdialené ovládánie fotoaparátu
  • Prehrávanie hudby z telefónu na hodinkách
 

Dizajn

Väčšina inteligentných hodiniek dostupných na trhu je ponúkaných s množstvom nástrojov na prispôsobenie a používateľ má možnosť zvoliť si svoj dizajn, materiál a prednú stranu a ďalšie funkcie. Takže keď sa chystáte kúpiť akékoľvek inteligentné hodinky, tak si zvážte, ktoré u nich by sa vám najkrajšie vynímali na ruke.
Dizajn si môžete zvoliť podľa svojho štýlu. Možno vám pomôžu fotky, kde sú hodinky predstavované spolu s modelom. Zvážiť dizajn remienku je rovnako dôležité ako dizajn hodiniek. Ak vaše inteligentné hodinky nemajú dobrý remienok, zničí to všetko vaše potešenie. Ako každé tradičné hodinky, aj inteligentné hodinky môžete získať s koženým, gumeným alebo retiazkovým remienkom a rôznymi inými. 

 

Odolnosť voči vonkajším vplyvom

Pokiaľ patríte medzi aktívnych ľudí, ktorí chcú využívať hodinky pri svojich športových aktivitách dennodenne (aj za dažďa), mali by ste siahnuť po hodinkách, ktoré sú odolné voči vode. Venujte pozornosť týmto vlastnostiam - vodotesnosti a prachotesnosti. V prípade krytia stupňa IP67 (a vyššom) už môžete bez obáv nosiť hodinky takmer kamkoľvek.

 

 

O spoločnosti

Smartobchod s. r. o.

IČO: 52314804, IČ DPH: SK2120982391

Východná 6968/26B, 91108 Trenčín

Tel. číslo (po-pia: 8:00-15:00): +421 949 314 400

Kontaktný formulár


TOP